Ubytování v Horní Lukavici
post-title Šlovický vrch s vyhlídkovou mohylou 7km https://www.ubytovani-horni-lukavice.cz/wp-content/uploads/2020/09/Slovicky-vrch-s-vyhlidkovou-mohylou.jpg 2020-09-28 13:00:25 yes no Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet

Šlovický vrch s vyhlídkovou mohylou 7km

Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet
Šlovický vrch s vyhlídkovou mohylou 7km

Dobřan jižně od Plzně stojí Šlovický vrch, bývalý vojenský prostor, kam se ještě nedávno nesmělo a kde dnes návštěvníci najdou netradiční vyhlídkovou mohylu.

Mohyla na Šlovickém vrchu je vysoká 8 metrů a má hned dvě vyhlídkové terasy, ze kterých se otevírají pěkné pohledy směrem na jih a jihozápad, na velkou část jižního Plzeňska. Aby každý věděl, na co se dívá, byla tady nainstalována panoramatická mapa s popisky.

Kromě mohyly ale byla na Šlovickém vrchu vysazena také pěkná alej, ale hlavně tady byla zřízena rezervace pro divoké koně. Stádečko exmoorských poníků pomáhá spásat louky a vytvářet tak prostředí příznivé pro život chráněných rostlinných a živočišných druhů. Mezi nimi například kuňky žlutobřiché nebo vzácných motýlů.

Na rozvoji Šlovického vrchu se pořád pracuje, už teď ale vyhledávaným místem pro odpočinek a procházky. V pohodě se sem přitom dostanou jak řidiči, tak ti, kteří nemají vlastní dopravu. Z železniční stanice v Dobřanech je to sem pěšky jenom kousek.

Více na https://www.navylet.cz/cs/cil/slovicky-vrch-s-vyhlidkovou-mohylou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…