Ubytování v Horní Lukavici
post-title Naučná stezka Bijadla 16km https://www.ubytovani-horni-lukavice.cz/wp-content/uploads/2020/09/Naucna-stezka-Bijadla-zvirata.jpg 2020-09-28 13:06:04 yes no Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet

Naučná stezka Bijadla 16km

Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet
Naučná stezka Bijadla 16km

Merklíně jihozápadně od Plzně najdou návštěvníci netradiční Naučnou stezku Bijadla. Ta vznikla v nevyužitém prostoru bývalého zemědělského družstva v historické lokalitě Merklína u Přeštic zvané Bijadla.

Otevřela se po částečné rekonstrukci opuštěných a chátrajících budov a hal pro chov zvířat, ve kterých našla domov zajímavá expozice o přírodě, zvěři a myslivosti. Zájemci si tady mohou prohlédnout vypreparovanou zvěř, trofeje, vzorky dřevin, ukázky typických přírodních prostředí a fauny, ale také výstavu zemědělství a starých řemesel se stroji, nástroji a povozy.

Součástí areálu jsou ale také venkovní výběhy s jeleny, daňky, muflony, divokými prasaty, bažanty, kachnami, holuby nebo divokými králíky.

V nabídce je prohlídka s průvodcem, ale k dispozici jsou tady také sociální zařízení a občerstvení. Návštěvy se nemusí bát ani senioři a rodiče s dětmi – naučná stezka je bezbariérová. Naučná stezka Bijadla se nachází hned u silnice, a tak se dá autem přijet až k ní.

Více na https://www.merklin-bijadla.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…