Ubytování v Horní Lukavici
post-title Zatopený lom Hradec 20km https://www.ubytovani-horni-lukavice.cz/wp-content/uploads/2020/09/Zatopeny-lom-Hradec.jpg 2020-09-28 12:55:50 yes no Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet

Zatopený lom Hradec 20km

Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet
Zatopený lom Hradec 20km

V obci Hradec jihozápadně od Plzně se v údolí Toušovského potoka nachází zatopený lom Hradec u Stoda. Před třiceti lety se tady těžil kámen, dnes se návštěvníci mohou těšit na osvěžující koupání. Krajina se po zásahu člověka skvěle vzpamatovala, zarostla stromy, a tak by dnes nikdo nepoznal, že tady kdysi pracovala těžká technika.

Z okolních skal je možné skákat přímo do nádherně čisté vody. Kdo dává přednost pozvolnému přístupu, může do vody sestoupit ze strany od Hradce. Těšit se mohou také rybáři, na které tady pod hladinou čekají pořádné kusy.

Infrastruktura u zatopeného lomu chybí, v létě tady ale bývá k dispozici občerstvení.

Až k lomu se dá dojet autem, z centra Hradce se dejte směrem na Červený mlýn, k dispozici je velké parkoviště. Kdo dává přednost kolu, ocení cyklotrasu, která tudy prochází. Až do Hradce jezdí také vlak, a tak se sem nebude mít problém dostat vůbec nikdo – z železniční stanice je to za příjemným osvěžením jen krátká procházka.

Více na https://www.navylet.cz/cs/cil/zatopeny-lom-hradec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…