Ubytování v Horní Lukavici
post-title Hrad Švihov 18km https://www.ubytovani-horni-lukavice.cz/wp-content/uploads/2020/09/Hrad-Svihov-vodni-prikop.jpg 2020-09-28 13:27:15 yes no Publikováno uživatelem Kategorie: Hrady a zámky, Tipy na výlet

Hrad Švihov 18km

Publikováno uživatelem Kategorie: Hrady a zámky, Tipy na výlet
Hrad Švihov 18km

V jihozápadních Čechách v okrese Klatovy stojí gotický vodní hrad, poprvé zmiňovaný ve druhé polovině 14. století, známý z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Na konci 15. století byl Švihov přestavěn ve stylu pozdní gotiky, od 16. století ale už nebyl plně využíván a později byl dokonce přebudován v panskou sýpku. Dnes je ve správě státu, je po rozsáhlé rekonstrukci a přístupný veřejnosti.

Prohlídkové programy

Návštěvníci se na Švihově mohou těšit na tři prohlídkové okruhy. První je seznámí s historií a stavebním vývojem švihovského hradu a zavede je do ložnice hradní paní, kaple Panny Marie, tanečního sálu nebo hodovní síně a dalších soukromých i společenských místností a nakonec i do zbrojnice. V rámci druhého okruhu je k vidění provozně-hospodářské zázemí hradu včetně sklepů, hejtmanské kanceláře a černé kuchyně. Kdo chce, může pak vystoupat na věž, odkud jsou nádherné výhledy.

Na Švihově jsou k dispozici také prohlídky pro děti a hendikepované, ale také speciální noční prohlídky. K vidění je také výstava palných zbraní.

Více na https://www.hradsvihov.cz/cs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…