Ubytování v Horní Lukavici
post-title Prohlídka Plzeňského historického podzemí 19km https://www.ubytovani-horni-lukavice.cz/wp-content/uploads/2020/09/Prohlidka-Plzenskeho-historickeho-podzemi-sudy.jpg 2020-09-28 13:23:33 yes no Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet

Prohlídka Plzeňského historického podzemí 19km

Publikováno uživatelem Kategorie: Tipy na výlet
Prohlídka Plzeňského historického podzemí 19km

Pod historickým jádrem Plzně se nachází rozsáhlý systém chodeb. Často až několikapatrových sklepů a stovky studní, který obyvatelé města začali budovat už ve 14. století.

Dnes patří plzeňské podzemí svými 17,5 kilometry chodeb mezi největší historické podzemní systémy v celé střední Evropě. Jeho část je přístupná návštěvníkům. Okruh je dlouhý asi 800 metrů a vstup do něj je z Pivovarského muzea Plzeňského Prazdroje.

Historická vodárna

Kromě starých chodeb tady na zájemce čeká také zajímavá historická vodárna z poloviny 16. století s replikou funkčního vodního kola. Těšit se mohou také na řadu předmětů – skla, keramiky nebo dřevěných artefaktů. Jejich prostřednictvím se blíže seznámí s každodenním životem ve středověku, ale také s tím, jak se v minulosti skladovaly potraviny nebo led. Či jakou roli hrálo podzemí při obraně města.

Nechybí ani expozice knihtisku a na dospělé čeká na konci prohlídky poukázka, kterou si mohou směnit za sklenku dobře vychlazeného piva Pilsner Urquell.

Ke vstupu do podzemí se dá snadno dojet autem. Kdo nemá vlastní dopravu, může se do Plzně svézt vlakem. z Hlavního nádraží je to k Pivovarskému muzeu asi 900 metrů pěšky.

Více na https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-plzenskeho-historickeho-podzemi/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…